Aktif Kömür Maskesi Tarifleri

20 Ekim 2019
Aktif Kömür Maskesi Tarifleri

Aktif kömür maskesi  (Normal kömürle karıştırılmamalıdır) derin temizleme özelliklerinden dolayı cilt bakım ürünlerinde sıkça kullanılan ortak bir içerik haline gelmiştir. Yüz sabun, maske, sıvı temizleyici ve cildinizin yağlı olmasını önlemek amacıyla makyaj astarlarında bile bulunur. İşlenmiş karbonun bir biçimi olan aktive kömür, kir, yağ ve çevre kirleticilerine bağlanarak cildinden kaldırılmasına izin veren bir yüzermeyle yüklü kaliteye sahiptir. Genellikle kapsül veya gevşek toz halinde, eczanelerde ve sağlıklı gıda mağazalarında bulmak ucuz ve kolaydır. Derin bir temizlik için yüz temizleyicinizle karıştırın veya basit, etkili yüz bakımları oluşturmak için diğer bileşenlerle birlikte kullanın.  İşte bir kaç aktif kömür maskesi tarifleri.

1-Temizleme Maskesi

Gözeneklerinizi cildinizden kirleri yok etmek  için  bu kolay-hazır maske ile çabucak detoks yapın.

Malzemeler

Aktif kömür (1 kapsül veya 1 çorba kaşığı)

Aloe vera jeli (1 çorba kaşığı)

Küçük karıştırma kabı

Yüz maskesi fırçası veya karıştırma aparatı

Bir kapta, 1 çorba kaşığı aloe vera jelini 1 kapsül aktif kömür içeriğiyle karıştırarak pürüzsüz bir macun oluşturun. Göz alanından kaçınarak yüze uygulayın. Maskeyi yüzünüz de 15 dakika bekletin ve sonra tamamen durulayın. En iyi sonucu elde etmek için haftada iki kez tekrarlayın.

2-Sivilce Maskesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktif kömür maskesi bir diğer kullanım alanı ise sivilceli ciltler ve kalıcı sivilce lekeli ciltlerdir. Sivilcelerden kurtulmak ister misin? Sivilce ve sivilce lekelerini önlemek için bu arındırıcı maskeyi kullanın.

Malzemeler

Aktif kömür (1 kapsül veya 1 Çorba kaşığı)

Çay ağacı uçucu yağı

Yüz yağı (taşıyıcı)

Küçük karıştırma kabı

Yüz maskesi fırçası veya karıştırma aleti

Aktif kömür 1 kapsülün içeriğini 1 çorba kaşığı yüz yağı (jojoba veya üzüm çekirdeği gibi) ve 2 damla çay ağacı yağı ile karıştırın. Göz bölgesinden kaçınarak yüzünüze uygulayın (çay ağacı gözleri rahatsız edebilir). Maskeyi yüzünüz de 15 dakika tutun ve sonra tamamen durulayın. Haftada iki kez tekrarlayın.

3-Derin Temizleyici Maske

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gözenekinizi bu ultra derin temizleme aktif kömür maskesiyle temizleyin.

Malzemeler

Aktif kömür (1 kapsül veya 1 Çorba kaşığı)

Kil tozu

Yüz yağı (taşıyıcı)

Yüz yağı (taşıyıcı)

Yüz maskesi fırçası veya karıştırma aparatı

Aktif kömür 1 kapsülünü 1 çay kaşığı kil tozu ile karıştırın ( cildiniz için en iyisini seçin ) ve jöspanya veya üzüm çekirdeği gibi 1 yemek kaşığı yüz yağı (avokado yağı veya zeytin yağı da kullanabilirsiniz) karıştırın. Göz alanından kaçınarak yüze uygulayın. Maskeyi cildiniz de 10-15 dakika bekletin ve daha sonra tamamen durulayın. Haftada iki kere tekrarlayın.

Sizler için hazırladığımız bu Aktif kömür maskesi tariflerini etkili bir sonuç alabilmek için düzenli şekilde uygulayın.

 

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık