Aşk Kalıcı Olabilir mi?

22 Kasım 2019
Aşk Kalıcı Olabilir mi?

 

Kadın erkek ilişkilerinde en kritik sorulan soru bu olsa gerekir. Evliliğin ilk zamanlarında romantik duygular daha baskındır. İkinci donem de ise kişilik güç çatışmaları yaşanmaya başlanılır. Eşler akıllı yada şanslıysalar üçüncü dönem olan bağlılık aşamasına geçebilirler. Evlilik de yoğun bir aşkın ve romantik duyguların devam etmesi kesinlikle iyi ilişki kurmaya bağlıdır. Bunun için aşk ne yazık ki iyi ilişkinin sebebi değil sonucudur.

Aşık olmak sihirli ve toz pembe duyguyu yaşamaktır. Bu iki ayrı bedenin, ruhun bir olması demektir. Bu duygular karşılıklı olarak beklentileri yükseltir. Erkek kadının kendisi gibi düşünceye sahip olmasını ve ona göre davranmasını beklerken, kadın da erkekten aynı şeyleri ister. Birbirine aşık eşler yara almaya başlamış bu ilişkiyi düzeltmek için birbirlerine gereken zamanı ayırmazlar, hoşgörülü olmaz yada iletişim biçimlerini düzeltmezlerse beklentileri maalesef hayal kırıklığına dönüşür. Bunu sonucunda ağır suçlayıcı, yargılayıcı, hoşgörüsüz, zorlayıcı ve bağışlanması olmayan bir takım çatışmalar yaşanır.

Aşık olan her çift, kendilerine aşkı kalıcı kılan kritik olan soruları sormalıdır. Örnek olarak ” Neden aramızda her seferinde çatışma oluyor ve bu çatışmanın arka planında ne yatıyor? ” türünden sorulması gereken sorular cevap bekleyen sorulardır. Mutlu olamayan çiftler, eşlerinde gizli kalmış farklarını anlamaya başladığında sevgi ve iyi niyetin de yardımıyla sorunlarını kolaylıkla çözebilirler.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık