Bacak ve Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

20 Kasım 2019
Bacak ve Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Bayanlar, bacak ve kalça bölgesinin sıkı olmadığından şikayetçi olurlar ve bir çözüm yolu ararlar. Siz de bacaklarınız ve kalçanızı sıkılaştırmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bu hareketleri her gün düzenli olarak uygularsanız, 2 ayda kesin sonuç alırsınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önünüzde ki ( egzersiz sehpası, küçük masa, sandalye vb. ) tek bacağınızdan kuvvet alarak çıkın. Diğer bacağınızı kendinize doğru çekip daha sonra kendinize çektiğiniz bacağınızla yere yavaşça inin. 5 (set) x10 (tekrar) olarak devam edin (sağ ayak bitince aynı hareketi sol ayağınızla tekrarlayın)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İki dirseğinizi ve iki dizinizi 90 derecelik açı yapacak biçim de bükün. Elleriniz ve dizleriniz üzerinde bir süre durun. Dizinizin açısını değiştirmeden bir bacağınızı yukarı doğru uzatıp, sanki geriye tekme atıyormuş gibi yapın. 6 (set) x8 (tekrar) şeklinde yapın. Aynı hareketi diğer bacağınız içinde yapın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yere sırt üstü uzanın. Karnınızı ve kalçalarınızı sıkın. Kollarınızı yanlarınıza uzatıp dizlerinizi bükün ve kendinizi belinizden yukarı doğru kaldırın. Bu şekilde 10 saniye kadar bekleyin ve tekrar başlangıç pozisyonu alın. Seviyenize göre dinlenerek hareketi tekrar edin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Egzersiz bandının iki ucunu birbirine bağlayın ve bandın bir ucunu ayağınızdan geçirin diğer ucundan elinizle tutun. Bir diziniz  yerdeyken, bandı geçirdiğiniz bacağınızı geriye doğru itin. Bacağınız, kalçanız ve sırtınızla düz bir çizgi oluşturur halde uzasın. Dizinizi büküp bacağınızı kendinize doğru çekin, sonra tekrar geriye itin. 6 (set) x8 (tekrar) şeklinde yapın. Aynı hareketi diğer bacağınız içinde tekrarlayın.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık