Çatlakları Gidermek için Doğal Yöntemler

Çatlakları Gidermek için Doğal Yöntemler

Deri çatlakları en çok bacak, kalça ve göğüsler de meydana gelir. Bu izler hızlı ve büyük kilo değişikliklerinde ve hamilelikte cildin esnemesiyle beraber oluşur. Çatlak giderici ve önleyici kremler mevcuttur, ancak evde rahatlıkla hazırlayacağınız çok etkili tedaviler de çatlak izlerini yok etmenizi ya da en azından daha az görünmelerini sağlayabilir. İşte çatlaklar için evde hazırlayabileceğiniz bitkisel çözümler.

Malzemeler

2 tatlı kaşığı ceviz yağı
2 tatlı kaşığı menekşe yağı
2 tatlı kaşığı badem yağı
2 tatlı kaşığı susam yağı

Hazırlanışı

Bu yağları bir kabın içerisinde karışım haline getirin. Hazırladığınız karışımın içerisine 1 yaprak defne yaprağı atarsanız bitkisel yağların o keskin kokusunu yumuşatacaktır.

Maskeyi uygulamadan önce gözeneklerinizi açmanız gerekir, bunun için sıcak bir duş almanız yeterlidir. Çünkü açık olan gözeneklerin içerisine yağlar nüfus edecektir.

Sabah ve akşam,cildiniz de ki çatlaklara, elinize damlattığınız birkaç damla, içten dışa doğru masaj hareketleri ile cildinize uygulayın.

Cilt çatlakları için, hazırlamış olduğumuz bu maskenin tamamı doğal yağlardan elde edilmektedir. Bu nedenle cilde herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

Çatlakları gideren ve oluşumunu azaltan bu maskenin etkisini hemen görmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey maskeyi düzenli olarak kullanmak olacaktır.

Kategori: Güzellik

Etiketler: , , , , ,

Önceki: Sonraki:

Bunları da Okumalısınız :)

Yazar: - 27 Aralık 2019

Bir cevap yazın

Yorumunuz Başkalarına Yararlı Olabilir :) / *İşaretliler gereklidir.