En Doğru ve En Güzel Eyeliner Çekme Taktikleri

22 Ocak 2020

ilk başta eyeliner çeşitlerini ve özelliklerini öğrenerek başlayın. Kalem eyelinerlar bulaşıp dağılmadığı için uygulaması kolaydır. Ancak likit ve jel eyelinerlar kadar yoğun ve pürüzsüz görünmez.

Gün içinde dağılıp yok olması kalitesine bağlıdır.

Jel eyelinerler mat ve akıcı yapısıyla kolay uygulanır ve dağılıp gitmesi oldukça zordur. Kalem şeklinde değil küçük kaplarda satın alındığında fırça yardımıyla kullanılır.

Likit eyelinerlar belirgin ve keskin bir görünüm oluşturur. Genel de kapağı fırçalı küçük tüpte karşımıza çıkar. Ayrıca fırça uçlu kalem şeklinde de olabilir. Uygulandıktan sonra kuruması zaman alabilir.

Peki ya titreyen ellerimiz? Buna karşı tedbir alın. Elinizle yanağınızdan ve dirseğinizle de sabit bir yerden destek almanın işinizi kolaylaştıracaktır.

ilk başta oturun ve dirseğinizi düz bir yere dayayın serçe parmağınızdan destek alın ve  titreyen ellerinizin etkisini azaltın.

Eyeliner sürmeye alışık değilseniz noktalar koyarak işinizi biraz daha  kolaylaştırabilirsiniz. Fazla vaktiniz yoksa ve başaramayacağım diyorsanız ilk olarak kirpiklerinizin üstüne noktalar koyun.

Vermek istediğiniz şekle göre koyduğunuz noktaları birleştirin ve kurumasını bekleyin. Zamanla eliniz alışacak ve noktalara gerek kalmayacak.Aynı zaman da noktalar yerine kesik çizgiler de koyabilirsiniz. Size hangi yöntem kolay geliyorsa onu uygulayın.

Eyeliner çekerken cildinizi sağa sola çekiştirmeyin. Dağılan kısımları pamuklu çubukla daha sonra temizleyebilirsiniz. Ten rengi göz kalemleri veya kapatıcılar dağılmış eyelinerı düzeltmenize ve lekeleri temizlemenize yardımcı olacaktır.

Göz kapaklarınız eyeliner çizgisi için ufaksa üst kirpik diplerinizi siyah bir kalemle doldurunuz bu şekilde çizgi daha altta gözükecektir.

 

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık