Ev Yapımı Göz Altı Morlukları Maskeleri

23 Ekim 2019

Genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak da gelişebilen göz altı morlukları kişileri yorgun ve bitkin göstermektedir. Elbette tek neden genetik ve çevresel faktörler değildir. Göz altı morlukları pek çok sebepten ortaya çıkabilir.
Alkol, stres, uykusuzluk, yetersiz ve sağlıksız beslenme, yaşlanmaya bağlı göz altını daha koyu renk göstermesi başlıca sebepler arasında sayılabilir.
Piyasada bulunan çeşitli kozmetik ürünlerin yanı sıra evde kolayca yapıp uygulayabileceğiniz maskeler de mevcut. Elbette bu maskelerin kullanılmasından önce sağlıklı beslenme ve düzenli uyku gibi faktörlerin yerine getirilmesi oldukça önemli. Bütün bu düzen ve kendinize yapacağınız iyilikler sadece göz altı morlukları için değil daha konforlu bir hayat yaşamanız için de önemli.
Daha düzenli ve sağlıklı bir hayatın ardından görünümünüzü daha da güzelleştirmek adına sizler için ev yapımı göz altı morlukları için maskeleri derledik.

Göz Altı Morlukları İçin Gül Maskesi

Malzemeler

-1 adet gülün yaprakları

-2 yemek kaşığı yoğurt

-3 yemek kaşığı türk kahvesi

Hazırlanışı

Gül yaprakları havanda ezilir . Daha sonra bir kasenin içinde dolaptan çıkmış soğuk yoğurtla kahve karıştırılır. Elde edilen bu karışıma ezilen gül yaprakları da eklenip iyice karıştırılır. Karışım göz altına sürüldükten sonra 15-20 dakika bekletildikten sonra yıkanır.

Göz Altı Morlukları İçin Limon Maskesi

Malzemeler

-yarım çay kaşığı limon suyu

-1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

Limon cildi aydınlatması açısından önemli olduğu kadar cildin canlanmasında da önemli rol oynar. Maskenin tarifini vermeden önce göz altının çok ince ve hassas yapıya sahip olmasından bu sebeple olası tahriş ve kızarıklığa yol açmaması açısından limonu az miktarda kullanmak önemlidir. Ayrıca bu maskeyi uygularken gözünüze kaçmamasına kaçar ise de gözlerinizi bol suyla hemen yıkamanıza önem vermelisiniz.

Yarım çay kaşığı limon suyuna bir çay kaşığı badem yağını ekleyip karıştırın. Elde edilen bu karışımı göz altına masaj yardımıyla uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra göz altınızı yıkayın.

Göz Altı Morlukları İçin Zerdeçal Maskesi

Malzemeler

-bir tutam zerdeçal tozu

-1 domates

-2 çay kaşığı nohut unu

-yarım çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Domatesler rendelenir ve suyu çıkarılır. Elde edilen domates suyuna limon suyu, zerdeçal tozu ve nohut unu eklenir. İyice karıştırılıp macun kıvamına getirilir. Elde edilen macun göz altlarına sürülür ve 10-15 dakika bekletildikten sonra yıkayarak çıkarılır.

 

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık