Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

9 Kasım 2019

Saçlar şüphesiz ki bir kadının en önemli aksesuarlarından biridir. Kendimizi ifade etmemizde oldukça önemli bir paya sahip saçlarımız zaman zaman yıpranıp yoruluyor.

Sağlıklı kalmayan saçlarımızı kestirip daha sonra büyük bir pişmanlık duyuyoruz. Gün içinde kirli hava, stres, uygulanan kimyasal işlemler ve saçımızı bir hayli yıpratan düzleştirici gibi unsurlar saçlarımızın yapısını bozabiliyor. Sağlıklı bir beslenmeyle desteklenen saç bakımını evinizde hazırlayacağınız doğal maskelerle sağlayabilirsiniz.

Hızlı saç uzatma maskeleri oldukça basit ve pratik.  Evinizde kolayca hazırlayacağınız doğal maskeleri sizler için derledik.

Hızlı Saç Uzatan Tarçın Maskesi

 

Malzemeler

-1 çay kaşığı tarçın

-1 yemek kaşığı bal

-3 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Öncelikle zeytinyağı bir cezve yardımıyla ılıtılır. Ilıyan zeytinyağı bir kaseye konularak içerisine tarçın ve bal da eklenerek karıştırılır. Elde edilen bu karışım saç diplerine masaj yaparak uygulanır ve 15 dakika bekletilir. Daha sonra saçlar yıkanır.

Saç Uzatan Sarımsak Maskesi

Malzemeler

-2 yemek kaşığı sarımsak suyu

-1 yumurta sarısı

-1 tatlı kaşığı bal

-1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Blender yardımıyla sarımsakların suyu çıkarılır. Çıkardığımız sarımsak suyunun üzerine yumurtanın sarısı, bal ve zeytinyağı ilave edilir. Elde edilen bu karışım saç diplerine masaj yardımıyla uygulanır ve 20 dakika bekletilip yıkanır.

Hızlı Saç Uzatan Bal Kabağı Maskesi

Malzemeler

-1 su bardağı kabak suyu

-1 su bardağı süt

-1 su bardağı süzme yoğurt

Hazırlanışı

Bal kabakları bir bardak suda haşlanır. Daha sonra haşlanan kabaklar ılıyınca süzme yoğurt ve süt eklenerek bir karışım elde edilir. Bu karışım saçlara uygulanır ve bir saat bekletilir ve saçlar yıkanır. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Saç Uzatan Yumurta Maskesi

Malzemeler

-2 tane yumurta akı

-1 yemek kaşığı bal

-1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Yumurtanın akı, bal ve zeytinyağı bir kasede karıştırılır. Bu karışım saç diplerine uygulanarak 15 dakika bekletilir. 15 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık