Kadın Erkek İlişkisinde Para

24 Kasım 2019
Kadın Erkek İlişkisinde Para

Erkek görüşü, genellikle paranın bir çok sorunları çözeceği yönünde. Fakir kimseler, tüm meseleleri ekonomik gerekçelere bağlayarak yıllarını heba ederler. Zengin oldukların da ise sorunların başka şekilde de olsa devam ettiğini görürler, ama buna bir anlam veremezler. “Senin her söylediğini yapıyorum, yediğin önün de yemediğin arkanda ya, rahat batıyor bu kadına!”, erkeklerin en sık kullandığı kelimelerden birisidir.

Biz kadınlar maddi ihtiyaçlarımız karşılanmadığı zaman, duygusal ihtiyaçlarımızı daha çok fark ederiz. Duygusal ihtiyaçlarımız ise sevilmek, değer verilmek, önemsenmektir. Ancak böylece kendimizi mutlu, huzurlu ve de güven de hissederiz.

Genel olarak erkeklerin, anlamakta güçlük çektikleri konulardan birisi de, kadınların duygusal dalgalanmalarına, sakın üzülme dertlenmeye, psikolojik  ihtiyaç hissetmeleridir. Doğal olarak bir kadının her zaman mutlu olmasını beklemek hiç gerçekçi ve asla mümkün değildir.

Doğamız gereği bu hislerimizi yaşamak için bir erkeğe ihtiyaç duyarız. Kendimizi güçsüz ve mutsuz hissettiğimiz de dayanacak bir omuz , kendimizi destekleyen kollar ararız. Aslına bakacak olursak mutlu olmak için alışveriş yapmamız doğru değildir. Bazen partnerimize kızıp, parasını lüzumsuz şeylere harcayarak ondan öç alırız.

Fakat genellikle anlık mutluluk ve doyun için yapılan bu alışverişler, geride satın alınan şeylerin paketleri hiç açmamış, sevgi, ilgi açlığını yapay olarak gideren kadınlar bırakır.

 

Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık