Varisler İçin 7 Bitkisel Tedavi Yöntemi

Varisler  İçin 7 Bitkisel Tedavi Yöntemi

Varisli damarlar korkulu rüyamız olmakla birlikte kendimize olan güvenimizi de en kötü şekilde etkilemektedir. Bu yeni ve evde kısa bir süre içinde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle varis oluşumunu önleyip ve kısa bir sürede varislerden kolayca kurtulacaksınız.

Varisli damarların görünümü hiç hoş değildir.Genellikle bacaklarda kimi zamanda yüzde ortaya çıkarlar. Varisler Özellikle Kadınların kendine olan güvenini olumsuz yönde etkileyebilir. Varisli damarlar hamilelik, genetik etkenler, kilo alımı, hormonlar ya da uzun süre ayakta kalmanızı yahut oturmanızı gerektiren bir işte çalışmak sonucunda ortaya çıkarlar. Varisli damarlardan elbette kolayca kurtulmanın birçok yolu vardır. Ancak çoğu oldukça pahalıdır. Varise karşı pahalı olmayan doğal çareler de vardır, fazla paralar harcamadan aynı, hatta daha iyi sonuçlar almak mümkündür. Ayrıca bu tedaviler doğal olduğu için sağlığınızı da kötü şekilde etkilemeyecektir. Şimdi gelin ve varislerden kurtulmak için doğal yöntemler nelermiş bunları inceleyim.

Zencefil, iltihap sökücü doğal bir bitkidir. Ağrıyı dindirir ve varis görünümünü doğal bir şekilde azaltır. Zencefil, dolaşımı hızlandırır ve varisli damarların oluşumunu önlemek için birebirdir. Biraz zencefil özünü E vitaminiyle karışım haline getirin ve cildinize sürün. Sonuç karşısında çok şaşıracaksınız.

Sarımsak iltihap sökücü özelliğe sahip birçok bileşen içerir. Bu doğal tedavi için, 5 diş orta boy sarımsağı ezin ve çiğ olarak yiyin. Tadını yumuşatmak isterseniz üzerine bir kaç damla limon suyu sıkabilirsiniz. Sarımsak bu şekilde tüketildiğinde  vücuttaki fazla proteinleri azaltacak ve varislerde gün geçtikçe iyi bir görünüm ortaya çıkacaktır.
3.Soğan ile Varisler İçin  Bitkisel Tedavi Yöntemi

Soğan, vücuttaki proteinlerin emilimini ve dağılımını düzenlemek için harika doğal bir bitkidir. Bunun yanısıra, varisli damarların oluşmasını ya da cilt üzerinde görünür hale gelmesini çok iyi bir şekilde engeller. Her gün çiğ soğan tüketin. Eğer her gün çiğ olarak soğan yerseniz vücudunuzu sağlıklı tutar ve cildinizin yenilenmesi gözle görünür bir hal alır.

4.Brahmi otu ile Varisler İçin  Bitkisel Tedavi Yöntemi

Brahmi bitkisinin anavatanı Hindistan’dır ve özellikle ayurveda tıbbında varisli damarları iyileştirmekte etkili olduğu görülür. Brahmi, cildin rengini düzeltmeye yarayan vitaminleri içerir. Bu otu bacaklarınıza uyguladığınızda iyi sonuçlar elde edeceksiniz.

5.Biberiye ile Varisler İçin  Bitkisel Tedavi Yöntemi

Biberiye, strese ve bunalıma iyi gelen bir bitkidir. Aynı zamanda varislerle de savaşır ve damarların oluşumunu en iyi şekilde azaltır. Kan dolaşımını hızlandırmakla beraber şişlikleri de azaltır.Genellikle cilt bakım ürünlerinde çok sık kullanılan bir bitkidir. Biberiye otunu her gün sıcak suda 5 dakika bekletin ve için.

6.Sarı Kantaron Otu ile Varisler İçin  Bitkisel Tedavi Yöntemi

Sarı Kantaron Otu, Harici ya da dahili olarak kullanabilirsiniz, her şekilde sarı kantaron otu varisli ve şişmiş damarları geçirmekte birebirdir. Bu bitkiden elde edilen yağı doğrudan sorunlu bölgeye uygulayın. Ayrıca, çay olarak da tüketebilirsiniz.

7.Ekinezya ile Varisler İçin  Bitkisel Tedavi Yöntemi

Ekinezya, bağışıklık sistemini güçlendiren ve cildi kusursuz görünüme kavuşturan bir bitkidir. Varisli damarlar için etkili bir çözümdür. iltihabı azaltır ve varisli damarların neden olduğu ağrıları geçirir.

Umarım varisli damarların tedavisi hakkında verdiğimiz bu bilgileri faydalı bulmuşsunuzdur. Eğer varis ağrılarınızın kronik bir hal almasından şikayetçiyseniz ve aksi bir durumla karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Kategori: Sağlık

Etiketler: , , ,

Önceki: Sonraki:

Bunları da Okumalısınız :)

Yazar: - 17 Aralık 2019

Bir cevap yazın

Yorumunuz Başkalarına Yararlı Olabilir :) / *İşaretliler gereklidir.