Güzellik

Kaş ve Kirpikleri Uzatma Yöntemleri

Seyrek kaşlar ve kısa kirpikler çoğu kadının şikayetçi olduğu konulardır. Seyrek kaş ve kısa kirpiklerin doğal yollar ile sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabileceğinizi biliyor muydunuz ? Kaş ve kirpikleri uzatma yöntemleri, doğal takviyelerle mümkündür. Kaş ve kirpiklerin yapısını güçlendirecek ve sağlıklı bir uzama dönemi geçmesini sağlayacak, doğal ürünleri bu yazıda derledik. Bu ürünler ile; sağlıklı ve gür kirpiklere sahip olacaksınız. İşte kaş ve kirpikleri uzatma yöntemleri….

 

1. Hint Yağı

Sağlıklı, doğal kaş ve kirpikler için  Hint yağı  bize yardımcı olacaktır, kirpik ve kaşları uzatıp aynı zamanda dolgunluk verecektir. İçerisinde kimyasal madde barındırmadığı için saçlar da dahi uygulanabiliyor. Ayrıca Hint yağı uygulandıktan sonra; saç, kirpik ve kaşlar daha canlı bir görünüme kavuşuyorlar.

Hint yağı yardımı ile kaşlarınız, kirpikleriniz ve saçlarınız daha dolgun ve uzun bir görünüme sahip olacaksınız.
Hint yağının en bilinen özelliği, içerisinde bol miktar da E vitamini bulundurmasıdır. Hint yağı zengin mineralleri içerisinde bulundurduğu için antibakteriyel bir yapıya sahip olmakla birlikte, aynı zamanda omega-9 yağları ve asitlerini de içerisinde barındırır.

Hint yağının içerisinde ki omega -9 yağ asitleri kaşları ve kirpikleri besler. Daha canlı gözükmesini sağlar ve dolgunluk verir. Bununla birlikte doymamış yağları içerisinde barındırdığı için saçları ciddi bir şekilde besler. Yağda meydana gelen risinolik asit, küfleri oluşan zararlı bakterileri ve enfeksiyonları ortadan kaldırır.Böylece, Hint yağını vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan yarayı tedavi etmek için de kullanabilirsiniz. Bu sebeple saçlarınızı Hint yağı ile besleyebilirsiniz. Hint yağının en dikkat çeken faydası ise lenfler de ki akış hızını arttırabilecek özelliğe de sahip olmasıdır.

 

Kaş ve Kirpikleri Kalınlaştırıcı Serum

Kaş ve kirpikleriniz için hazırlayacağınız bu serumu her gece yatmadan önce pamuğa bir damla damlatın ve kirpik diplerinize ve kaşlarınıza uygulayın.

Gerekli malzemeler:

  • 30 ml panthenol
  • 20 damla sarımsak yağı
  • 40 ml hint yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

  1. İlk olarak 20 damla sarımsak yağını bir kabın içerisine koyun.
  2. Daha sonra 30 ml. Hint yağını ve 20 ml. panthenolü üstüne ekleyerek karışım elde edin.
  3. Tüm malzemeleri homojen hale gelene kadar karıştığında serum kullanılabilecek hale gelecektir.
  4. Bu karışımı düzenli bir şekilde kaş ve kirpiklerinize uygulayın.

2. Zeytinyağı

sağlıklı ve gür kaşlar için zeytinyağı

Bilindiği üzere zeytinyağı saç bakımında oldukça önemli bir yer almaktadır. Bununla beraber olarak kaş ve kirpiklerin hacim kazandırılması ve beslenmesi içinde kullanılabilmektedir. Her gece yatmadan önce pamuğa birkaç damla sıkarak kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulamanız halinde daha gür, sağlıklı kirpik ve kaşlara sahip olacaksınız. Bu uygulamayı istediğiniz sonuçları alana kadar devam ettirebilirsiniz.

 

3. Vazelin

 

Kaşlar ve kirpikler için pek bilindik bir uygulama olmayan vazelin, sağlıklı, dolgun ve canlı kaşlar için etkili sonuçlar vermektedir. Hint yağı, zeytin yağı gibi yatmadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Hafta da 3 veya 4 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Önerilen yazı : Cildi aydınlatan ve parlak gösteren cilt maskesi tarifi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı