Gündem

Sokağa Çıkma Yasağında Marketler Açık Olacak Mı ?

4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olan İller

16 Mart 2020 tarihinden itibaren 00.00 dan sonra ülkemiz de 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Sokağa çıkma yasağı ile merak edilenler arasında marketler ve fırınlar açık olacak mı sorusu vardır. Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı ? 4 gün sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri ?  Sokağa çıkma yasağında paket servis hizmeti olacak mı ? Detaylar yazımızda…

16 Mart 2020 tarihinde 00.00 saatinde başlayacak olacak sokağa çıkma yasağı 4 gün sürecektir. Yasak 19 mayıs salı günü saat 24.00 saatine kadar devam edecektir. Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında cumartesi ve pazar günü marketler kapalı olacak, alışveriş gibi ihtiyaçlar için sokağa çıkılamayacaktır. Bu süreçte ekmek üretimi yapılan fırınlar ve fabrikalar tam zamanlı olarak hizmet verecektir.

Pazartesi ve salı günü market alışverişleri kısıtlı olarak yapılabilecektir.  10.00 ve 16.00 saatleri arasında evinize yakın olan marketlerden alışveriş yapılmasına izin verilmiştir. Marketler ile birlikte manavlar, kasaplar ve fırınlar da bu süreçte hizmet verecektir. Ayrıca bu işletmeler evlere servis de yapabilecekler.

Lokantalar da Evlere Paket Servis Var Mı ?

 

4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı sürecinde sadece evlere paket servis yapmak şartı ile  lokantalar dilerlerse 4 gün boyunca açık olacak ve paket servis hizmeti verecektir.  Ayrıca bu süreçte herhangi bir ihtiyaç olması durumuna karşı nöbetçi akaryakıtlar da hizmet verecektir.

 

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Hangi İllerde Uygulanacak ?

4 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması 15 şehirde uygulanacaktır. Sokağa çıkma yasağı uygulanacak 15 şehir şu şekildedir ;

  • Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir,Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van, Zonguldak.

Kelimeler : Sokağa Çıkma Yasağında Marketler Açık Olacak Mı ?, sokağa çıkma yasağı uygulanacak iller, sokağa çıkma yasağında lokantalar sipariş getirecek mi ?

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı