Sağlık

Türk Kahvesi Kilo Aldırır Mı?

Her gün Türk kahvesi içme alışkanlığı olan binlerce insan bulunmaktadır. Türk kahvesinin sık tüketilmesi nedeniyle zararları da çok fazla araştırılmaktadır. Türk kahvesinin en çok merak edilenleri arasında da Türk kahvesinin kiloya olan etkileridir. Peki, Türk kahvesi kilo aldırır mı? Türk kahvesi şişmanlatır mı? Türk kahvesi içmek fazla kiloya neden olur mu? Türk kahvesinin kiloya yapacağı etkiler yazımızda…

Türk Kahvesi Kilo Aldırır Mı?

Kahve, iyi bir uyarıcıdır. Sabah saatlerinde içilecek bir fincan kahve, insan metabolizmasını uyarmakta ve güne erken başlanmasını sağlamaktadır. Metabolizmanın çalışmasıyla birlikte, vücutta ki yıkım olayları da başlamaktadır. Yani sabah sporu yapacaksanız veya yoğun bir gün geçirecekseniz, beraberinde kahve tüketmeniz yağ yakımını hızlandıracaktır. Fakat, Türk kahvesinin bu etkilerine rağmen Türk kahvesi kilo aldırır mı? sorusu akıllara takılmaktadır. Aslında bu sorunun akıllara gelmesi oldukça normaldir.

Türk kahvesi içerisinde potasyum, kalsiyum, lif, sodyum, protein, yağ, demir ve karbonhidrat içermektedir. Türk kahvesinin içeriğine bakıldığında burada istenmeyen kilolara neden olabilecek yağ ve karbonhidrat bulunmaktadır. 100 gram Türk kahvesinde yaklaşık olarak 0.75 gram yağ bulunmaktadır. Buna karşın şekerli Türk kahvesinde karbonhidrat 10 gram seviyelerine kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle Türk kahvesinin şekerli tüketilmesi sonucunda kilo alınması beklenen bir sonuçtur. Fakat, Türk kahvesini şekersiz olarak tüketirseniz herhangi bir kilo problemine neden olmayacaktır.Bunun için Türk kahvesi besin değerlerini inceleyelim…

Türk Kahvesi Besin Değerleri

100 gram sade Türk kahvesinin besin değerleri :

  • 100 miligram potasyum
  • 13 miligram kalsiyum
  • 4 gram lif
  • 1 miligram sodyum
  • 0.1 gram karbonhidrat
  • 0.6 gram protein
  • 0.75 gram yağ
  • 1 gram demir

Yukarıda ki tabloda da göründüğü gibi sade Türk kahvesi karbonhidrat bakımından düşük seviyelerde kalmaktadır. Çay, kahve gibi içeceklerle birlikte şeker tüketmenin kilo problemlerini ve beraberinde başka sorunları getirmesi doğaldır.

Sade Türk Kahvesi ile Zayıflayın!

Türk kahvesini şekerli tüketmek kilo alınmasına neden olmasına karşın sade olarak tüketilmesi de kilo vermenizi sağlayabilir. Türk kahvesi, yukarı da belirttiğim gibi metabolizmanızın uyarılmasını sağlar. Günün doğru saatinde şekersiz içeceğiniz bir fincan Türk kahvesi, kilo vermenizi sağlayacaktır.

Hayatınızdan Şekeri Çıkarın!

hayatınızdan şekeri çıkarın

Birçok yazımda belirttiğim gibi sağlıklı bir hayat için şekerden uzak durulması gereklidir. Şeker kilo problemlerine, şeker hastalığına ve bunun gibi bir çok hastalığa neden olabilir. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam için, çay ve kahve ile başlayarak hayatınızdan şekeri çıkarın.

Önerilen yazı : Türk kahvesi tansiyonu çıkarır mı?

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı