ModaVeModel.Com

Türk Kahvesi Tüy Döker Mi ?

Türk Kahvesi İle Tüy Dökme Yöntemi

Tüy dökücü krem ve sprey gibi kimyasalları vücuduna sürmek istemeyenler ve epilasyon gibi  yöntemleri sağlıklı bulmayanlar için doğal ürünler ve yöntemler önem taşımaktadır. Türk kahvesi telvesi de bu özelliği ile merak konusu olmuştur. Türk kahvesi telvesinin tüy döktüğü söylenmektedir. Gerçekten Türk kahvesi tüy dökmeye yarar mı ? Türk kahvesi tüy döker mi ? İşte Türk kahvesi ile tüy dökme hakkında detaylar…

 

Doğal yöntemler ile tüylerden kurtulmak isteyenler için söylemeliyim ki gerçekten de Türk kahvesinin tüy dökücü özelliği bulunmaktadır.  Türk kahvesi telvesini istenmeyen tüylerin üzerine uygulayarak kurtulabilirsiniz. Türk kahvesi telvesi bölgede ki tüylerin incelmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu tüylerin çıkışını da geciktirebilmektedir. Türk kahvesi telvesini uygularken dikkat etmeniz gerek nokta ise düzenli bir uygulama yapılması gerektiğidir. Çünkü doğal yöntemler ile çok net ve kesin sonuçlara ulaşılamamaktadır. Etkilerini de ilk uygulama ile değilde, bir süre uyguladıktan sonra göstermektedir. Fakat kimyasal ürünlere ve lazer gibi yöntemlere göre çok daha sağlıklı olacak ve kanser gibi tehlikeler oluşturmayacaktır.

 

Türk Kahvesi İle Tüy Dökme Yöntemi

Türk kahvesi ile tüy dökme yöntemi için kahve telvesine ihtiyaç duyulmaktadır. Sık kahve tüketenler için her kahve içişinden sonra fincanın dibinde kalan telveyi bir kapta biriktirebilirsiniz. Biriktirirken soğuk bir ortamda muhafaza ederseniz bozulmasını  ve kurumasını engellersiniz. Eğer kahve tüketme alışkanlığınız yoksa  istenmeyen tüyler için uygulama yapacağınız zaman özel olarak kahve pişirebilir ve telvesini alabilirsiniz.

Biriktirdiğiniz veya bu işlem için özel olarak hazırladığınız kahvenin aldığınız telvesini bir kase koyunuz. Daha sonra bu telveyi yarım çay bardağı ılık su ile sulandırarak bir paket karbonat ilave ediniz. Karışımı temiz alınmış bölgelere uygulamanız gerekmektedir. Karışımı duşa girmeden önce temiz bölgelere uygulayarak 15 dakika bekleyiniz. Daha sonra duşa girerek durulanabilirsiniz.

 

Türk Kahvesi Kürü Hangi Sıklıkta Uygulanmalıdır ?

 

Türk kahvesi kürünü düzenli olarak uygulamanız çok önemlidir. İlk uygulamada hiçbir sonuç almayacağınızı net bir şekilde belirtebilirim. Fakat düzenli uygulama ile birlikte sonuç alabilirsiniz. Bu kür günlük kullanıma uygundur. Yalnız her cilt farklı tepkiler verebilir. Kızarma gibi sorunlar yaşarsanız uygulama sıklığını biraz azaltmanızı tavsiye ederim. İlk uygulamaya başladığınız da günlük olarak uygulayabilirsiniz. Sonuç almaya başladıkça biraz seyrek uygulamaya devam edebilirsiniz. Bu kür ile tüylerinizi dökebilir, seyrek ve geç çıkmalarını sağlayabilirsiniz.  Unutulmamalı ki bu yöntem lazer epilasyon gibi net sonuçlar vermeyecektir.

Kelimeler : Türk Kahvesi Tüy Döker Mi ?, Türk kahvesi ile tüy nasıl dökülür ?

Exit mobile version