Gündem

Üniversiteler de Finaller Nasıl Olacak ?

Üniversitler Açılacak Mı ?

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Covid – 19 salgını nedeniyle üniversiteler de ki eğitimler dönem sonuna kadar online eğitim olarak devam edilmesi kararı alınmıştı.. YÖK başkanı Yekta Saraç üniversitelerde ki finaller, bütünleme sınavları ve tek ders sınavları ile ilgili son kararları belirtti. Üniversiteler de Finaller Nasıl Olacak ? Üniversiteler ne zaman açılacak ? Üniversiteler açılacak mı ? Üniversitelerde finaller uzaktan eğitim mi olacak ?

Üniversiteler de Finaller Nasıl Olacak ?

 

Cumhur Başkanı üniversitelerin 15 haziran tarihinde akademik takvimlerine geri dönebileceğini geçtiğimiz hafta duyurmuştu. Buna rağmen üniversitelerin açılması konusunda son kararın YÖK tarafından verileceğini belirtmişti. YÖK başkanı Sayın Yekta Saraç beklenen konuda açıklama yaptı ve üniversitelerin  online sınavlar ile dönemi sonlandıracağını belirtti. Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamaya bağlı olarak 2019 – 2020 bahar yar yılı online sınavlar ve ödevler ile tamamlanacaktır. Ayrıca tek ders sınavları ve bütünleme sınavları da bu kapsama dahil olarak devam ettirilecektir.

final sınavları online mi olacak

 

Uygulamalı Dersler ve Stajlar Nasıl Olacak ?

 

Bilindiği gibi lisans eğitimlerinde bazı bölümlerde uygulamalı olarak devam ettirilen dersler bulunmaktadır. Bu dersler laboratuvar dersleri, hastahane uygulamalarını kapsamaktadır. Ayrıca mezuniyet için gerekli olan yaz dönemi stajları bulunmaktadır. Bunlar ile ilgili YÖK tarafından yapılan net bir açıklama şuan için mevcut değil. Fakat Sayın Yekta Saraç tarafından yapılan açıklama da bu dönemde ki kararlar öğrenci merkezli olarak verilecek ve öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları adına çalışılacağı belirtildi. Uygulamalı dersler için üniversitelerde toplanan kurullar aracılığıyla kararlar alınacağı ve yakın süreçte bu sorular ilgili de üniversiteler tarafından ve Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yeni açıklamalar geleceği tahmin edilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı