Cilt Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Sabun Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Cilt Temizliği

Yağlı ciltlerin günlük olarak temizlenmesi sonucunda cildin kuruması ve doğal nemini kaybetmesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle yağlı ciltlerin temizlenmesinde doğru yöntemler ve doğru ürünler kullanılması gerekmektedir. Bu yazımızda yağlı ciltler için sabun önerileri ve yağlı ciltler için günlük rutin cilt temizliği nasıl yapılacağını anlatacağız. Siz de yağlı bir cilde sahipseniz bu yazımızı dikkatle okumanızı öneririm. İşte yağlı ciltler için sabun önerileri

1. Sebamed Likit Yüz Temizleme Sabunu

sebamed yüz sabunu

 

Sebamed likit yüz temizleme sabunu, yüzünüz ve cildiniz için kullanılabilmektedir. Özellikle yağlı ciltler için kullanımını tavsiye ediyorum. Kuru ve normal ciltler için kullanımının pek faydalı olacağını düşünmüyorum. Sebamed likit yüz temizleme sabunu Alman üretimi başarılı bir üründür. Cildin doğal Ph seviyesinin 5.5 olduğunu savunan Sebamed ürünleri bu değeri korumak üzerine üretilmiştir. Cildinizde ki Ph dengesini bozmadan ve nem oranını koruyarak temizlediğini belirten ürünün, yağlı ciltler için belirtiklerini tam anlamıyla yaptığı da söyleyebilirim. Ürünün 200 ml ve 1 lt olmak üzere 2 tipi bulunuyor. Ben 1 lt olanını devamlı olarak alıyorum. Eğer sadece yüzünüzü yıkamak için kullanırsanız 1 lt olan ürün yaklaşık 8 ay yeterli olacaktır. Ürünün kokusu güzel fakat alıştığımız sabunlardan farklıdır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra pürüzsüz ve temiz bir cilt hissini vermektedir.

 

2. Dove Cream Salatalık Özlü Sabunu

dova salatalık sabun

Yağlı ciltler için gönül rahatlığıyla önereceğim diğer sabun ise Dove Cream Salatalık Özlü Sabun olacaktır.  Ürünün katı ve sıvı sabun olarak 2 çeşidi bulunmaktadır. Ben katı olanı kullanıyorum. Yüzümü yıkadıktan sonra pamuk gibi olduğunu hemen hissedebiliyorum. Ayrıca salatalık özü ile cilt parlak ve canlı bir görünüm almaktadır. Yüzü yıkadıktan sonra kurutmadığını sizde hissedebilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar ve sık bir şekilde yüzünü yıkayanlar için kullanışlı bir ürün olacaktır.

Yağlı bir cilt, nemli bir cilt demek değildir. Yağlı bir cilde bile sahipseniz cildinizin nem dengesini her zaman korumalısınız. Nemsiz bir cilt sivilce problemlerine de sık neden olmaktadır.

 

Günlük Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalı ?

 

Cildinizi günlük temizlemeniz ve ölü bakterilerden arındırmanız cildinizin parlak ve genç kalmasını sağlayacaktır. Cildinizi ilk olarak su ile durulayıp daha sonra sabunu avucunuza alıp oval hareketler ile uygulayın. Sabunu cildinize uyguladıktan sonra soğuk su ile durulayın. Cildinizi yıkadıktan sonra havlu ile iyice durulayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici krem uygulayın.

Bu işlemi her gün rutin olarak devam ettirebilirsiniz.  Bu uygulamayı düzenli olarak yapmanız halinde cildinizde ki ölü hücrelerden kurtularak cildinizin yenilenmesini sağlayacak ve cildinizdeki yağ ve kirlerden kurtulacaksınız. Canlı, parlak ve genç bir cilde sahip olmanın sırlarının bunlar olduğunu unutmayın.

Cildinizi yıkadıktan sonra kullanabileceğiniz nemlendiriciler…

1.Loreal Paris Hydra Genius

Loreal Paris Hydra Genius Kullanan Yorumları

2. Neutregona Visibly Clear Yağsız Nemlendirici

Neutregona Visibly Clear Yağsız Nemlendirici Kullan Yorumları

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı